Vítáme Vás v dnešním článku, především vítáme všemožné kutily, jelikož tento článek se kutilstvím bude jenom hemžit. Už jste si někdy zkoušeli vyrobit svůj vlastní včelí úl? Jak vlastně na to a co to k tomu všechno potřebujete?
Výroba včelího úlu
Co pro takovou výrobu včelího úlu potřebujete. Nejdříve je potřeba si uvědomit, že na tuto činnost budete mít dostatek času a budete se tomu opravdu věnovat. Velmi důležité jsou i pomůcky pro vytvoření úlu. Zaměřili jsme se na jeden typ tvorby úlu – nástavkový a k tomu Vám prozradíme celý návod, jak jde vše popořádku.
Potřeby pro výrobu
Nejdříve se podíváme na to, co k výrobě vlastně potřebujeme. Co se týče materiálu, budete potřebovat: šroubky, vrták 25mm, česnový uzávěr a prkno tloušťky 40mm a délky 6m. Přejdeme k náčiní: okružní pila, hoblovka, ruční fréza a aku šroubovák.
Návod
Vrhněme se rovnou na návod: Jako první, co je potřeba udělat, že si nařežete prkna na příslušné délky, poté se pusťte do výšky. Použijete hoblovku na zakulacení každého prkénka. Nesmíte zapomenout, že zde hrají velkou roli i milimetry. Stěny by měly mít rozměry 402x167x27. Nakonec je zapotřebí ofrézovat drážky pro sesazení a rámky.
Co se týče rámek, u nich je zapotřebí drážky o rozměru 18×12. Dále už můžete vše sešroubovat a upravit nedostatky. Nástavky máte hotové, teď přijde na řadu dno.
Dle posouzení se nejlepší zdá zasíťované dno a rozměry trefíte dle nástavky. Jak je to s bočními stěnami? Na jedné straně je zapotřebí vyříznout plochu pro upevnění letáku, ale musíte nechat trochu prostoru pro těsnový otvor. Přichází na řadu drátěná síť, která se uchytí pomocí vyfrézované drážky do půlky šířky stěny a hloubky 20mm.
Co se týče čelní stěny, na tu se bude muset upevnit pletivo. Dalším krokem je zadní stěna, kde je zapotřebí vsouvat monitorovací podložku (sololit). Pokud chcete, můžete si vyrobit dokonce i zateplovací stříšku.
Co říkáte na návod? Super? Děkujeme tak ho sdílejte se svými přáteli děkujeme