Terasová prkna z dřeviny sibiřský modřín

Vítejte u dalšího článku z cyklu o materiálech a výrobkách, které můžete využít jak při renovaci domácnosti, tak i exteriérových prostor a to pokud jste řemeslník profesionál anebo i občasný nadšenec. V tomto článku se budeme zabývat výrobky z vysoce kvalitní dřeviny, která má na trhu své zasloužené místo na výsluní. Jedná se o terasová prkna ze sibiřského modřínu. Pojďme se tedy podívat na vlastnosti samotného dřeva a podíváme se i podrobně na produkty z něj vyrobené.

Dřevina, které přečká skoro vše

Modřínové dřevo je velice používanou dřevinou pro většinu dřevěných výrobků, u kterých počítáme s tím, že budou pod větším tlakem prostředí. Je tomu tak proto, že modřínové dřevo je odolné vůči jakémukoli počasí. Ať už je vlhko nebo sucho, horko nebo zima – toto dřevo vydrží opravdu hodně, protože stromy modřínu rostou většinou osamoceny bez vlivů ostatních modřínů, tím pádem musí být velice imunní vůči všelijakým vlivům, zvláště pokud je to modřín sibiřský – ten je vystaven opravdu extrémním podmínkám. Na modřín se tedy nedostane ani plíseň ani škůdce.

Kvalitní a hezká prkna

Terasová prkna ze sibiřského modřínu jsou tedy zárukou dlouhé životnosti právě díky vlastnostem dřeva, o kterých je psáno výše. Můžete jej použít jak na podlahy, tak i na různá obložení zdí, stropů, čehokoliv, co uznáte za vhodné. Nejen, že jsou terasová prkna ze sibiřského modřínu velice kvalitní, ale také cenově dostupné. Podívejme se třeba internetový portál terasova-prkna.cz, kde za modřínová terasová prkna zaplatíte pouze 472 korun i s DPH, což je vskutku skvělou nabídkou. Jedná se o kvalitně opracované dřevo, které je vhodné k takovým věcem, jako je právě dřevěná podlaha anebo obložení. Rozměr, který firma nabízí, je 25×145 mmm. Tato terasová prkna tedy nejenže skvěle vypadají, ale jsou velice kvalitní variantou při výběru dřeviny.

Podělte se s námi o Vaše připomínky anebo přímo zkušenosti s tímto produktem do komentářů pod článkem, Vaši zpětnou vazbu rádi uvidíme.