Terasová prkna z borovice

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém se zabýváme výrobky i materiály, které naleznou využití jak v domácnosti, na zahradě při menších pracích, tak i pro řemeslné práce profesionálů. V následujících řádcích si tedy podrobně probereme problematiku užití terasových prken z borovice.

Mnoho možných využití

Ať už se chystáte na vytvoření nové pěkné dřevěné podlahy, chcete vytvořit menší altánek na zahradě, terasu u domku anebo i dokonce samotný dům, prkna z borovice jsou jasnou volnou pro veškeré zmíněné příležitosti.

Vlastnosti borovicového dřeva dovolují jeho využití opravdu v široké a pestré škále prací a výrobků. Borovicové dřevo je totiž jeden z nejvhodnějších materiálů jak pro tvorbu menších či větších staveb, tak i třeba pro výrobu nábytku do jakékoli situace anebo také pro různé kutilské výtvory, dle Vaší lidské fantazie.

Nicméně, přímo terasová prkna z borovice se nejčastěji objevují jako materiál pro tvorbu podlah a obložení různých zdí, ale i třeba stropů. Nepopiratelnou výhodou těchto prken je jejich cena, protože díky ní jsou dostupná vskutku každému, kdo se rozhodne pro dřevěnou podlahu. Jedna se o levné dřevo díky tomu, že stromy borovice dorůstají poměrně rychle a tak není divu, že se tak často využívá.

Levná a kvalitní borovicová terasová prkna

Proto například internetový obchod, který se jmenuje terasova-prkna.cz, nabízí terasová prkna z borovice na přijatelnou cenu 411 korun i s DPH. Navíc se jedná o vysoce kvalitní dřevinu o rozměrech 25×145 cm. Pokud se tedy rozhodnete rovnou terasová prkna zakoupit, určitě zvažte možnost této specializované firmy, která nabízí i jiné druhy dřevěných prken.

Jedinou nevýhodou, kterou bychom mohli zmínit a která je, že se jedná o poměrně křehké dřevo i pro svou využitelnost v různých situacích.  Avšak nemusíte mít obavy – představa, že by při chození po borovicové podlaze prkna praskala, je nereálná a tedy i nemožná. Je to křehké dřevo pouze relativně ve srovnání třeba se smrkem.