Stavební kolečko

Práce na stavbách a na rodinných domech probíhají celoročně a tak právě nyní přichází čas na menší investici do „vozového parku“ vaší zahrady. Tématem dnešního článku totiž budou stavební kolečka od největšího tuzemského hobby prodejce – OBI.

Stavební x Zahradní kolečko

Hned na úvod bychom měli vysvětlit, v čem se liší stavební kolečko od zahradního. Zahradní kolečko je vyrobené povětšinou z obyčejného plechu. Samotná konstrukce není určená pro těžší náklady – předpokládá se, že ho čas od času použijete při sázení na zahradě.

Stavební kolečko je mnohem robustnější a vyrobené z pevné slitiny. Kolečko mývá vzorek pro lepší manipulaci s nákladem, třeba na rozbahněných cestách, nebona pískovém povrchu.

Akce – Nyní sleva 16%

Obi bohužel nemá na svých stránkách žádný kompletní přehled zboží a tak je nutné sledovat aktuální nabídku. Právě nyní však máte možnost nakoupit s 16% slevou stavební kolečko o objemu 60 – litrů, s pozinkováním proti korozi a gumou se vzorkem za 999 korun. Pokud nechcete investovat tolik, můžete zvolit levnější model, který je za 699 korun. Ten ale není pozinkován proti korozi a chybí mu i guma se vzorkem, díky čemuž se hůře ovládá.

Korba

Stavební kolečko je v věc, jenž na stavbě dostává opravdu zabrat. Denně se v něm vozí – malta, cement, písek, kameny či štěrk. I díky tomu musí být celé kolečko velice odolné. Jak pneumatiky, kostra tak samotná korba. Právě korba dostává nejvíce zabrat. Dle našeho názoru je tedy nejlepší mít přichystanou jednu náhradní v garáži, pro případ, že to ta původní nevydrží. Co jsme tak koukali na internet, tak náhradní korbu s objemem 60l lze zakoupit již od 400 Kč. Určitě se vyplatí náhradní korbu koupit, protože kolečko Vám dřív nebo později odejde a kupovat nové se nevyplatí.

Odolná pneumatika

Stejně jako by měla být odolná korba, tak neméně i samotná pneumatika. Ta je v tvrzené gumy, která se používá i na traktorech. Cena je o něco nižší než u samotných koreb a to rovnou o 100 Kč. Můžete se setkat i s kolečkem, jenž je vyrobeno z plastu. Dle našich zkušeností je ale mnohem lepší pneumatika z gumy.

Aktuální nabídka se průběžně mění a v Obi nastane boom zahradního náčiní začátkem jara, proto pokud sháníte stavební kolečko, sledujte pravidelně akční leták Obi.