Snížení stropu pomocí sádrokartonu

Váš dům, Váš hrad. To v každém případě platí. Ne vždy je ale Váš hrad v takovém stavu, v jakém si představujete, že je a pokud ano, zanedlouho si jistě vzpomenete na věci, které byste chtěli vylepšit nebo změnit. Standart toho, kdy se cítíte komfortně a v pořádku doma, se stále zvyšuje s ohledem na rozličné trendy, které se nastavují v průběhu působení společnosti na život samotných jednotlivců, jejich potřeb, rozhodování a požadavků k tomu, aby mohli být upokojeny i ty nejniternější touhy člověka.

Snižte strop pomocí sádrokartonu

Co se týká domova a jeho úpravy, jistě se najde plno věcí k úpravě, ať už se jedná o kývající se stůl či prasklinu na zdi díky špatnému vymalování, či vlhkosti, která se mohla vytvořit. Nyní se ale budeme soustředit na jednu konkrétní úpravu, které se mnoho vlastníků domů, ale především bytů, nevyhnou. Jedná se o snížení stropu. Existuje mnoho způsobů, jak snížení stropu dosáhnout, avšak nyní se v tomto článku budeme věnovat snížení stropu pomocí sádrokartonu, které je velmi efektivní a technicky ne příliš náročné.

Snížení stropu? Trocha práce stojí za skvělý výsledek

Prvním krokem je vytrhání stropu, který je právě nyní instalován. To znamená, že si musíte dát práci s vytrháním rákosu a omítky, která tam nyní je. Nečistota, která je mezi trámy, musí také pryč, jinak si budete při instalaci sádrokartonu jen přidělávat práci.

Prkna poté vrátíte a nasadíte na strop difuzní fólii. Na daných přímkách trámů ve stropě je nutné připevnit delšími vruty prkna, které musí procházet skrze prkna do stropních trámů. Je to kvůli uchycení posuvných závěsů. Nadále je nezbytnou povinností zhotovení roštu z profilů a vložení minerální vaty tak, aby se jednalo o dvě vrstvy, které se navzájem překrývají. Poté musíte na profily oboustranně lepící páskou nainstalovat tzv. paro-těsnou folii a slepit tam, kde přesahuje. Posledním krokem je tedy připevnění sádrokartonových desek.

Věřím, že Vám bude tento tip nápomocný a práce bude o to jednodušší a jasnější. Pokud máte i Vy nějaké tipy, které by se hodili ostatním, nebojte se o ně podělit v komentářích pod článkem.