Sklápěci schody na půdu

Stavíte si zrovna nový dům nebo nějaký starý rekonstruujete a přemýšlíte, jak vyřešit půdu? Nemyslím nyní její velikost, zateplení a další zajisté velmi důležité věci, ale přístup na ní. Určitě se všichni shodneme na tom, že schody budou nejlepším řešením. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství značek, druhů a materiálů. Podle těchto parametrů se pak odvíjí i cena (a nebudeme si nic nalhávat, ta je většinou rozhodující). V tomto článku se blíže podíváme na různé typy a jejich výhody a nevýhody.

Skládací půdní schody

Tyto schody jsou složeny nejčastěji ze dvou čí tří částí žebříku. Po rozložení těchto částí vznikne žebřík, jehož výška je jasně daná. Pokud se rozhodnete pro tento typ, je nezbytné si veškeré rozměry dobře, raději několikrát, ověřit, jinak Vám vznikne obrovský (a naprosto zbytečný) problém. Vybrat si zde můžete z různých materiálů, nejčastěji se ovšem jedná o dřevo a kov.

Do této kategorie můžeme zařadit například Půdní schody FAKRO LWK 280 KOMFORT. V tomto případě se jedná o schody s bílým zatepleným termoizolačním dřevotřískovým poklopem. Lze je sehnat i za méně než 3000Kč, záleží na velikosti.

Stahovací půdní schody

Tento typ schodů se vyrábí převážně z kovových materiálů. Velkou výhodou je, že zabírají menší místo než schody skládací. Jejich konstrukce umožňuje vysunutí a zasunutí žebříku podle potřeby.

Jako příklad zde můžeme použít Půdní schody FAKRO LST 280. Stejně jako u předchozích schodů zde najdeme bílý termoizolační poklop. K základnímu příslušenství dále patří krycí lišty. Jistá výhoda je to, že umožňují odšroubování nebo i přidání nástavného dílu. S cenou se zde ale nedostaneme pod 5000Kč.

Příslušenství k půdním schodům

Chcete-li si Vámi vybrané schody trochu vylepšit, máte hned několik možností. K zabránění případného pádu Vám zajisté pomůže ochranné zábradlí, pohodlnější šplhání do a ze schodů Vám naopak zajistí pomocné madlo. Na závěr je jistě dobré připomenout i plastové patky, které zabraňují poškození podlahy a žebříku dodávají lepší stabilitu.