Skládací lopata na sníh do auta

Sníh už letos v nižších polohách nehrozí, i tak Vám ale přinášíme článek s čistě zimním tématem. Bavit se totiž budeme u skládacích lopatách na sníh, kterými můžete vybavit Vašeho 4-kolového miláčka.

Komu by se to ještě nestalo – jedete ráno do práce, necháte auto na parkovišti u silnice. Celý den hustě sněží a k už tak slušné vrstvě sněhu Vám sněžný pluh protahující silnici nametá sníh přímo pod zadní nápravu. Když pak chcete odpoledne jet konečně domů, máte za „zadkem“ doslova půlmetr sněhu. Právě v tento moment s Vám bude hodit skládací lopata na sníh. Stojí jen pár stovek, je lehká a díky skládacímu mechanizmu i praktická.

Skládací lopaty FIELDMANN

Jedním z takových modelů je třeba hliníková lopata značky FIELDMANN, konkrétně model FPL 4002. Váží jen 600g a unese až 15kg, přitom její cena je pouhých 399 korun. Díky skládacímu mechanizmu jí můžete vozit po celý rok u sebe, třeba v kufru, nebo společně s heverem a rezervou.

Dalším modelem od stejného výrobce je model FPL 4001. Jedná se o malou ocelovou lopatku. Váží sice 900g, nicméně díky ocelové konstrukci unese i velké množství mokrého těžkého sněhu – nosnost má až 23kg. Ve složeném tvaru pak zabere pouhých 23cm, nicméně rozložit jí můžete až do délky 57cm. Koupit jí můžete už za 200 korun.

Levná lopata od EVEREST

Pokud pro Vás hraje prim lehkost lopaty a nízká cena, pak bychom mohli doporučit skládací lopatu na sníh značky Everest. Ta je vyrobena z polyuretanu a stojí jen 199 korun. V nerozloženém stavu zabere necelých 27cm, ale rozložit se dá až do výšky 82cm. Samozřejmě polyuretan nemůže konkurovat oceli a nosnost se pohybuje někde kolem 5-10kg max.

Praktických lopat na sníh existuje opravdu nepřeberné množství, a pokud se nechcete spokojit s výrobky z obligátních hobby obchodů, jako je Obi, Hornbach, či Baumax, doporučujeme se porozhlédnout na internetu. Určitě najdete kvalitní kus za dobrou cenu.