Šamotové cihly levně

Česká republika je národ kutilů, ale také šetřílků. Obecně mezi Čechy často platí, že pokud zaplatím méně, je to nejlepší řešení, nicméně jsou i některé položky, na kterých se tolik šetřit nedá. My jsme se dnes zaměřili na ohni-vzdorné materiály, a to sice na šamotové cihly.

Kde se používají?

Šamotové cihly jsou určené prakticky do všech prostor, které jsou teplotně náročné. Najdeme je tak nejčastěji v prostorách komínů, pecí, kamenných krbů apod. Cihly a desky šamotového typu pak 100% využijete třeba při stavbě letní kuchyně, nebo třeba domácí udírny. Obestavit s nimi lze i ohniště, které pak nevypadá tak nevzhledně, jako kdybyste užili obyčejné kameny.

Šamotová cihla

Běžná cena šamotových cihel a desek

Běžně se pohybuje cena šamotových cihel kolem 50 korun za kus. Velmi ale záleží na rozměru a tloušťce, jakou hledáte. Kupříkladu – velká šamotová cihla HS Flamingo o rozměrech 23 x 11,5 x 6,5 cm lze koupit za cenu od 39kč za kus. Menší varianta za cenu zhruba 23kč za kus. Pokud pak stavíte nějakou větší stavbu, možná by pro Vás bylo výhodnější si pořídit šamotové desky. Třeba šamotová deska S-SKA o rozměrech 40 x 20 x 2,5 cm lze pořídit už od ceny 95 korun za kus.  Silnější desky se pak dají pořídit už od ceny kolem 160kč.

Levní prodejci

Co se týče prodejců, na českém trhu jich je poměrně velké množství, nicméně ceny jsou více méně podobné. V zásadě platí, že když už ušetříte na jednotlivých cihlách 2 koruny na cihlu, připlatíte si pak za dopravu apod. Jako příklad prodejce, který prodává šamotové cihly i desky levně, můžeme uvést portál krby-kamna-eshop.cz. Jednotlivé výrobky nabízí zhruba o pár korun levněji, než konkurence a přitom se jedná o zavedené značky. Doprava pak probíhá skrze nadnárodního dopravce a je možná prakticky kamkoliv po ČR. Jako alternativu můžeme uvést obchod-kominex.cz, či kamna-konig.cz.