Rýhovaná prkna douglaska

Znáte to – chcete si zvelebit ještě o něco více už tak opečovávanou zahradu, na které si dáváte opravdu záležet a pracujete na její estetické stránce stejně poctivě, jako na stránce funkční. Proč tedy nevybírat výrobky, které zajistí oboje – skvělý vzhled i efektivní funkci, kterou od nich čekáte? Takovým produktem mohou být rýhovaná prkna douglaska, které jsou známe pro svou neomylně vysokou jakost. Pojďme se na ně tedy podívat o něco blíže.

Vydrží skoro každý vliv počasí

Jakmile vyzkoušíte rýhovaná prkna douglaska, už se bez nich při jakékoli renovaci třeba právě na zahradě neobejdete. Proč jsou to vhodná prkna na zahradu? Rýhovaná prkna douglaska jsou velice odolnými dřevinami, které dokáže přečkat zimní časy i letní parné dny, déšť i sucho, zkrátka skoro veškeré podmínky. Je imunní vskutku vůči široké škále škodlivých vlivů. Jediným neduhem, dá se nazvat i nevýhodou je jistá „alergie“ na železo. Jakmile na douglasce ulpí kus železného materiálu, hrozí vznik nepříjemných a nevzhledných skvrn, které jistě nechcete.

Prkna douglaska lze tedy využít i na různé terasy, balkóny, zahradní cestičky, ale i dokonce jako dláždění kolem bazénu – vlhkost je vlivem, která s rýhovanými prkny douglaska ani nehne. Jejich trvanlivost, stálost tvaru a celková kvalita z nich dělá opravdu univerzálním obkladem i dlažbou.

Kam za nákupem prken douglaska?

Kde taková skvělá rýhovaná prkna douglaska sehnat? Je to opravdu jednoduché, protože těmito prkny oplývá nejeden kamenný obchod s obklady a podlahami. Avšak i internetový obchod či portál specializovaného obchodu právě na různá terasová prkna je místnou variantou. Takovým může být například e-zahradninabytek.cz, kde jsou prkna  v nabídce za 614 Kč/m2, což je vskutku dobrá cena vzhledem k tomu, jak bezvadně jsou prkna zpracována.

Věříme, že Vám článek o rýhovaných prknech douglaska dal veškeré informace, které jste potřebovali zjistit. Pokud Vás i přesto napadají nějaké připomínky, jistě se svěřte do komentářů pod článkem – stejně tak i v případě, že se chcete podělit o zkušenosti s výrobkem.