Přístroje na odvhlčení zdiva

Všichni se jistě shodneme na tom, že vnikání vlhkosti do zdiva je opravdu závažný problém, který není dobré podceňovat. Zejména pak u starších domů, kde zdivo už není dobře izolováno a tím pádem chráněno od vlhkosti z okolního prostředí, kterou nasává doslova jako houba. Vše začíná postupnou tvorbou takzvaných vlhkostních kreseb na povrchu omítky, solných výkvětů a také velice neoblíbenou plísní. Kromě zvýšení nákladů na vytápění to vše může vést až k rozpadu zdi.

Dále se s nadměrnou vlhkostí a s ní spojeným ohrožením můžeme setkat po různých haváriích vody či povodních.

Odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti

V České republice patří mezi nejpoužívanější tyto značky přístrojů: Dantherm, Munters a Eurom. Ačkoliv tyto vysoušeče rozhodně nepatří mezi nejlevnější, nemusíme si ještě zoufat. Existuje totiž mnoho různých půjčoven (například Heat, Mibag, Remko, Suché zdi atd), ve kterých Vám navíc díky několikaletým zkušenostem dobře poradí.

Vodovodní havárie

Vytekla Vám pračka, myčka či praskla nějaká trubka, Váš byt je nyní pod vodou a Vy nevíte, co s tím? Rozhodně si nemusíte zoufat, dobrý vysoušeč si s tím rychle poradí. Pro tento případ je vhodný například vysoušeč vlhkosti DANTHERM CD 1100, který má vestavěnou 12 litrovou nádobu na kondenzát nebo možnost odvodu přebytečné vody přímo do odpadu a to s pomocí čerpadla Wilo. Jeho odvlhčovací výkon je 22l/24hod. Navíc je malý a lehce přenosný.

U větších vodních haváriích Vám ovšem výkon kolem 22l/24hod rozhodně stačit nebude. Máte-li doma velkou potopu, potřebujete něco výkonnějšího. Pro robustní vysoušeč vlhkosti EUROM LO 120 to ovšem nebude nejmenší problém. Tento přístroj si totiž dokáže poradit až se 120l vody za 24 hodin! Odvod vody je možný hned dvěma způsoby. Jako první možnost tu máme samospád, druhá je opět pomocí čerpadla Wilo. Nevýhoda Euromu LO 120 je to, že nemá nádrž a nelze s ním lehce manipulovat.

Takže to je pár způsobů, jak se nežádoucí vodu z Vašeho bytu či domu dostat. Předně doufáme, že tento problém nebudete muset nikdy řešit a pokud jo, tak, že to půjde hladce a bez problému.