Použité obytné kontejnery a buňky

V současné době platí za moderní a „zelené“ řešení využívání již použitých věcí. Ať už je to nábytek z palet, nebo bytové doplňky z PET lahví, řešení je vždy velmi levné a praktické. Nejinak je tomu i v případě využívání starých přepravních kontejnerů a buněk, na které jsme se rozhodli zaměřit v dnešním článku.

Za použitý kontejner dáte zlomek

Již v minulých měsících se architekti z celého světa předháněli v elegantních nápadech na využití starých námořních kontejnerů, které nově nalakovali, rez obrousili a dodali sociální vybavení. Bohužel i takové řešení je často pro normálního smrtelníka nedosažitelné, neboť stojí desetitisíce korun. Pokud chcete kontejner jen na skladování věcí, není nic jednoduššího, než si koupit použitý kontejner, který Vás vyjde na cenu od 25 000 korun.

Použité buňky a kontejnery od CONT

Prodejem použitých obytných kontejnerů i buněk se zabývá třeba firma CONT, kterou najdete na contpro.eu. Nabídka je poměrně pestrá a lze si vybrat jak z klasického rozměru 6 x 2,5 x 2,5m, tak i z různých pospojovaných variant. Většina těchto kontejnerů pak má přívod elektřiny, zamřížovaná okna a za příplatek dostanete i přímotopné panely. Ceny se dost liší dle individuálního stavu kontejnerů a buněk, nicméně orientačně zaplatíte kolem 30 000 korun.

Server na kontejnery – prodamkontejner.cz

Alternativou pak mohou být různé bazarové servery, kde najdete konkrétní nabídky přímo od samotných majitelů. Jedním z takových serverů je i prodamkontejner.cz. Kromě obytných kontejnerů zde najdete i skladovací kontejnery a buňky. Ceny se pak hodně liší, stejně tak způsoby dopravy. Začínají kolem 40 000 korun za nejlevnější obytné modely.

Hledejte obytné kontejnery mezi soukromníky

Alternativou pak může být portál hyperinzerce.cz. Zde je nabídka dle našeho názoru nejpestřejší a je opravdu z čeho vybírat jak po cenové, tak kvalitativní stránce. Ceny se opět hodně liší – za velmi solidní obytnou buňku zaplatíte i přes 100 000 korun, nicméně pokud se spokojíte s menším modelem, který už „něco zažil“, není problém sehnat obytný kontejner za 20 000 korun.