Plotové podezdívky

Někteří z nás, když se rozhodnou pro chvíle relaxace či odpočinku ať už aktivního, či pasivního, se ihned dopraví na svou milovanou zahrádku, o kterou pravidelně a důkladně pečují. Pravidelně ji zalévají, vytrhávají plevel, který škodí květinám a porostům, které jsou na rozdíl od plevelu chtěné, zastřihávají stromy či sbírají již zralé plody stromů a tedy i jejich vlastního úsilí a práce. Je skvělým pocitem mít na své zahrádce vše tak dokonalé, jak si představujete a práce je natolik efektivní, že Vás baví a zároveň je velmi účinná v praktickém případě.

V tomto článku se zaměříme na jeden způsob toho, jak by se mohla Vaše zahrada ještě o něco zkrášlit a zároveň se stane i funkčním řešením. Tím způsobem je vytvoření esteticky vhodného plotu a v tomto článku se tedy budeme bavit právě o součásti této povinné složky každé dobré zahrady, tedy o plotových podezdívkách.

Jak na to?

První věc, na kterou nesmíte v žádném případě zapomenout, je to, aby byla podezdívka na rovné zemi, bez toho to nepůjde. Nyní se přesuneme již k praktické práci. Začíná se tím, že se vykopou základy pro betonové tvárnice, které je potřeba usadit, aby se plotová podezdívka nemohla nijakým způsobem hýbat i tím překazila stavbu ideálního plotu. Hlavní je i správná hloubka výkopu – musí být tak hluboký, aby dosáhl půdy, kde nezamrzá, protože jinak by mohlo dojít k nechtěnému poškození celého základového systému a celá práce od výkopu po betonování, které následovalo, může být naprosto zbytečná a následná oprava a úprava velice frustrující.

Vytvoření plotu

Na vytvořených základech se vztyčí plotové sloupky a plot, to je nutné zabetonovat i s ocelovou výztuží, která je potřeba. Dále se na plot pouze dosadí betonové stříšky, které doladí design Vašeho plotu a tak bude vše tak, jak má být a jak bylo jistě načrtnuto i ve Vaší hlavě, proto tyto ploty nedávají příliš možností pro vlastní invenci a představivost, jak jej vylepšit.