Vítáme Vás u dnešního článku. Budeme se momentálně zabývat odvodňovacími žlaby do zámkové dlažby. Jaká je instalace a k čemu se přesněji využívají, to vše Vám prozradíme v článku. Nakousneme kousek toho, jak by vypadaly finanční náklady.
Praktické využití odvodňovacích žlabů?
Tak především jsou téměř nejdůležitějším pomocníkem při špatném počasí nebo nějaké havárii. Voda musí někam odtékat a právě od toho jsou ovodňovací žlaby. Využívají se právě na chodnících nebo jiných prostorách pokrytými dlažbou, například může být zámková. V tomto případě se jedná odvodňování povrchové. Využívají se pro před stavby, najdeme je zabudované uprostřed náměstí.
Jsou i jiné druhy žlabů do zámkové dlažby?
Samozřejmě že jsou i jiné druhy. Vše záleží na zátěži a od toho se druhy žlabů odvíjí. Najdete je na stránkách hydrobg.cz. Kupříkladu liniové odvodnění. To se využívá v případě zámkové dlažby nebo asfaltu. Při něm se využije právě jeden ze všech možných druhů roštů, aby se zamezilo nejen velkému zanesení, ale i z bezpečnostních důvodů pro chodce i auta. Výhodou v tomto odvodnění je to, že právě odvodňovací žlab je rovný a plocha je dobře pojízdná.
Jako další druhy žlabů jsou například ploché žlaby, které jsou nízké a jsou ze speciální bezpečnostní drážkou. Poté se využívají i univerzální, hodící se od názvu kamkoliv, ale pozor na zátěž. Je zde požadováno zatížení od třídy A 15 kN až do třídy B 125 kN. Díky překrytí roštem, se dá napojit právě i bezproblémově zámková dlažba.
Ceny a kde nakupovat?
Jako vždy se vypaltí hledat přes internet. Proto Vás navedeme i na nějaké webové stránky, kde můžete hledat. Hned Vám navrhneme stránku betonovevyrobky.eu a diton.cz. Abychom se už dostali k těm cenovým relacím, prozradíme, že se ceny pohybují v návaznosti na množství, délku a druh žlabů, který si zvolíte.
Například 330 x 630 x 150 (hladký-vibrolisovaný) máte za téměř 60 Kč. A 1000 x 300 x 100 (hladký) za 660 Kč.