Odstraňovač škrábanců

Jakákoliv menší rýha nebo škrábanec na Vašem parťákovi na čtyřech kolech jistě hodně zabolí. Ve chvíli, kdy už má Vaše autíčko svůj lak takto poškozeno přestává záležet na tom, co tuto škodu způsobilo, s tím, že příčin mohla být spousta (od parkování na přeplněném sídlišti či u supermarketu, kde Vás někdo – nebo i Vy někoho – omylem odřel/i, přes při bouřce nebo silném větru padající větve na kapotu Vašeho auta až po pomsti-chtivé milenky s klíčem…). Důležitý zůstává pouze způsob, jak tuto vadu na kráse co nejrychleji a nejlépe opravit. A právě k tomu Vám pomůže některý z níže uvedených odstraňovačů škrábanců.

Turtle Wax Safe Cut

Tento 500ml odstraňovač škrábanců, který je zákazníky kladně hodnocen, můžete zakoupit již od pouhých 123 Kč. Je vhodný pro každý typ barvy (včetně metalizovaných a bezbarvých). Můžete se na něj při odstraňování skvrn a škrábanců spolehnout. I jeho použití je velice jednoduché. Poškozené vozidlo nejprve důkladně umyjeme a zbavíme všech nečistot, poté necháme uschnout, načež můžeme přípravek nanést na požadované místo k opravě. V tuto chvíli je ještě dobré zmínit, že by na toto místo nemělo působit přímé sluneční záření, to by totiž mohlo lehce pozměnit odstín výsledné barvy. Po chvilce působení přípravek rozleštíme a škrábanec by se v tuto chvíli už měl stát minulostí. (U závažnějšího poškození je někdy nutné celý tento postup opakovat dvakrát.)

3M 50970 Scratch Remover

Dalším velmi oblíbeným odstraňovačem škrábanců je 3M 50970 Scratch Remover. Tento přípravek využívá k obnově lesku profesionální opravárenskou technologii. Jedním z důvodů, proč je takto účinný, je skutečnost, že na rozdíl od jiných odstraňovačů na bázi vosku má 3M 50970 Scratch Remover formu kapaliny. Velice dobře z povrchu odstraňuje oxidaci, kontaminanty a samozřejmě i škrábance. Při jeho použití rozhodně nemusíte mít strach z poškození laku a glazury. Zakoupit ho můžete již od 270 Kč.

Takže pomocí těchto přípravků bude Vás čtyřkolový miláček zase v té nejlepší kondici.