Ochranné pracovní oděvy

Víte, co se říká – bezpečnost práce především! Z tohoto důvodu byste měli, ať už vykonáváte prakticky jakoukoliv práci, nosit vhodné ochranné pracovní oděvy. My jsme se v dnešním článku rozhodli na tuto velice specifickou oblast textilu zaměřit a zkusíme Vám přiblížit jak cenově, tak materiálově alespoň část ochranných oděvů.

Kombinézy a montérky

Jako první se zaměříme na kombinézy a montérky. Co se týče výběru, opravdu široký sortiment najdete u společnosti Canis, jež má poměrně velké množství kamenných obchodů, ale využít můžete i dobře vybavený e-shop. Např. kombinéza LUX Robert, jež je vhodná zejména pro automechaniky, elektrikáře a dělníky, jež hledají maximální možnou ochranu za malé peníze. Nabídne zdvojená kolena, kryté zapínání a mnoho užitečných kapes. V černo-červeném provedení ji můžete koupit za 725 korun.

Obleky proti prořezu

Jako další jsme vybrali speciální oblek proti prořezu, který je určen pro práci s motorovou pilou. Tento oblek je speciálně navržen tak, aby co nejvíce zmírnil následky možného zásahu pily do lidského těla. Materiál z 47% bavlny a 53% polyamidu o vysoké hustotě Vás spolehlivě ochrání i při nehodě. Kromě samotné ochrany obdržíte mnoho užitečných kapsiček a protiklíšťovou úpravu. Sehnat ji lze za cenu 2000 korun.

Antistatická sada

Další speciálním ochranným oděvem je antistatická sada ELEKTROTECHNIK. Ta obsahuje kalhoty i blůzu s krytým zapínáním. Tato sada je vhodná, jak už název napovídá, pro všechny elektrotechniky, neboť materiál oděvu je vyroben za bavlny a polyesteru o vysoké hustotě se zatkanou vodivou mřížkou, která poskytuje onu antistatickou ochranu. Celou sadu v modrém provedení můžete pořídit již za cenu od 966 korun.

Jako poslední se dnes zaměříme na svářečské kamaše. Ty jsou vyrobeny z hovězinové štípenky, která poskytuje výbornou ochranu proti škodlivému svářečskému záření. Potěší i spolehlivé upínání skrze kožené pásky s přezkami a nízká cena – jen 168 korun za 1 pár.

Ať už tedy zvažujete koupi nových oděvů, či jen teprve s prací začínáte, určitě se porozhlédněte po prodejnách s pracovními oděvy Canis a Ardon.