Obvodové lišty k plovoucím podlahám

Vítáme Vás u dalšího z našich článků a dnes něco prozradíme o obvodných lištách k plovoucím podlahám. Popíšeme Vám některé jejich funkce, kde je možné si je zakoupit ,jaké druhy lze nalézt a návod pro aplikovaní.

Dekorační materiál

Jak už název napovídá, jedná se o dekorační materiál, který má za úkol skrýt dilatační spár mezi podlahou a zdí. Chrání zeď před opotřebením a ušpiněním při úklidu či jiné činnosti. Vzhledově pak samotná plovoučka vypadá více upraveně a působí příjemněji. Jejich instalace neni obtížná. Buď se lišty připevní pomocí kvalitního lepidla nebo hřebíků pomocí vrtačky. Jestliže Vás trápí kabely, které vyčnívají z podlahy, nevěšte hlavu. Kabely je možné zakomponovat přímo do lišty.

Druhy podlahových lišt

Pokud sháníte příslušné lišty do Vašeho interiéru, měli byste se řídit druhem a barvou podlahy. Existuje spousta variant podlahových lišt, kupříkladu plastové podlahové lišty. Jsou velmi častým výběrem zákazníků a to už jen proto, že odolávají vlkosti, poškození a jsou dobře tvarovatelné. Další možností jsou hliníkové podlahové lišty, jejich funkce spočívá v tom, že jsou buď samolepící nebo k vedení elektrokabelů. Co se týče vzhledu, nevypadají zle se spojením plovoucí podlahy v šedé barvě. Jesltiže se rozhodnete pro lišty typu MDF, s malou hustutotu vláken, jsou levné a o něco málo nekavalitní. Pokud si ale pořídíte druh s hustší a jemnější vlákninou, můžete se s nekvalitností produktu rozloučit. Do toho spadá i lepší řezání, nedrolí se a drží stále svůj tvar. Nositelem noblesy a elegance se stávají lišty z kovového materiálu. Jedná se o nerezovou ocel. Váš interiér svou modernizací opravdu prokoukne.

Instalace

Jestliže máte problém s montáží podlahové lišty, zde Vám prozradíme, jak je to snadné. Použít můžete klasické příchytky na které pak lišty aplikujete. Dlaší možností je pomocí integrované nosné lišty. Nosnou lištu přišroubujete a posléze na ni zepředu nasadíte podlahovou. Klasickým přichycením lišti ke stěně, je pomocí šroubků, které přibijete kladívkem ale nejjednodušší cestou, je právě montážní lepidlo. Nanesete ho na materiál a po té lištu přitisknete ke zdi a pár vteřin na ni tlačíte do doby, dokud si nejste jistí, že pevně drží.

Pozor nezapomeňte ani na ochranné rohy!