Obkladové panely

Dřevo je jedním z nejvyužívanějších materiálů na světě. Vyrábí se z něj vše od doplňků do kuchyně, přes nábytek, až po samotné domy. My se dnes zaměříme na častý doplněk chalup a chat na venkovně – na obkladové panely.

Dřevěné obkladové panely

Obi nabízí obkladové panely hned z několika druhů dřev. Vybírat můžete i barvy, nicméně doporučený postup je nakoupit základní barvy a následně si je nalakovat požadovaným odstínem. Pamatujte i na optickou stránku místnosti. Světlé barvy obkladových panelů celou místnost zvětší, naopak tmavší odstíny zmenší. Jako kompromis (zejména v koupelnách, kdy se používají obklady na obložení vany apod.) se často používají tmavší odstíny v kombinaci s několika zrcadly.


Základní nebo DTD či MDF?

Obi má v sortimentu základní obkladové dřevěné palubky, které musí při instalaci spojovat/lepit. Jsou nejlevnější, nicméně vyžadují trpělivost a trochu zručnosti. Dále si můžete zakoupit obkladové panely DTD a MDF, jež jsou pohodlnější na instalaci, nicméně jsou o něco dražší. MDF se pak hodí pro vlhké prostory, jako jsou koupelny, protože jsou vyrobeny ze speciálního vláknitého materiálu. Samozřejmostí je i příslušenství (laky, lepidla…) a lišty k panelům.

Obkladové panely ABITIBI do koupelny

Chcete doporučit jednu firmu, jenž by měla dodat obklady do koupelny? Dobře, dle našeho názoru je nejlepší ABITIBI. Pojďme si uvést jejich největší přednosti – špičkový design, rychlá montáž, vodotěsnost, stálobarevnost a dobrá omyvatelnost. Takže do koupelny jedině oblady ABITIBI.

Obkladové panely do kuchyně

Pokud by jste chtěli doporučit ty nejlepší obkladové panely do kuchyně, tak bychom Vám rozhodně doporučili skleněné. Máme proto hned několik dobrých důvodů – vypadají moderně, snadno udržovatelné a jsou odolné vůči vodě. Pokud by jste nebyli spokojení se skleněnými obklady, tak dobrou alternativou k nim, jsou keramické. Mají podobné vlastnosti a v některých ohledech ty skleněné ještě předčí.

POZOR – Podzimní výprodej

Potřebujete-li nyní nebo v blízké budoucnosti zakoupit obkladové panely? S nákupem nečekejte a vyrazte do nejbližší prodejny OBI. Akce totiž nepotrvá věčně a ono ušetřit 50 % a neušetřit je poměrně zásadní věc. Takže pokud do akci hodláte využít, tak nám dejte vědět – zajímá nás jak jste pochodili.

Na stránkách OBI navíc můžete najít podrobný návod a několik užitečných rad a tipů, jak na pohodlnou instalaci zmíněných panelů. Přejeme hodně štěstí při rekonstrukci a v případě dotazů zanechte komentář.