Kuchyňské desky

Německá společnost OBI vznikla roku 1970 v Hamburku. Podle vzoru amerických hobby marketů začalo i OBI fungovat a prodávat na principu „udělej si sám“, díky čemuž si získalo oblibu. Zákazníky také přitahovala skutečnost, že nemusejí navštívit několik specializovaných obchodů, vše totiž najdou pod jednou střechou tohoto řetězce.  Po uvolnění situace v Evropě začala společnost expandovat do zahraničí a v dnešní době je vedoucím zástupcem marketů s kutilskými potřebami a stavebninami. Počet poboček již dávno přesáhl 300. Od roku 1995, kdy se společnost OBI dostala do České republiky, zde otevřela již 28 poboček.


Kuchyňské pracovní desky

Při rekonstrukci celé kuchyně si ani nemusíte všimnout, že nějaká kuchyňská deska existuje, protože Vám OBI nabízí práci odborníků, kteří se o montáž kuchyně postarají – napojí dřez nebo myčku a vše dokonale sladí. Větší problém nastává, pokud si bude rekonstruovat kuchyň nebo jen desku sami. Pojďme se nyní podívat jaké všechny možné druhy existují

Dřevotřískové

Provedení těchto kuchyňských desek je nejpopulárnější a logicky i nejrozšířenější. Základem je surová dřevotřísková deska, která má na svém povrchu odolný, dobře omyvatelný a dobře vypadající laminát s mocností 0,6 až 0, 8 milimetru. Pokud se rozhodnete desku zakoupit, tak doporučujeme k ní i lišty v dané barvě, aby Vám to vše pěkně ladilo.

Lehčené pracovní desky

V současném světě je v módě být hubený a vypadat dobře. Tento styl se přenesl i na výrobky a materiály. Výrobci špičkových mobilních telefonů, se předhánějí v tom, kdo udělá tenčí smartphone. Stejně tak i v segmentu pracovních desek, panuje tato rivalita. Nejrůznější výrobci se předhánějí v tom, čí deska bude tenčí. Navíc oproti klasickým Deskám z dřevotřísky jsou výhody těch tenčený také v tom, že si můžete zvolit jejich samotnou dekoraci.

Umělý kámen GetaCore

Chcete-li vyzkoušet něco moderního, tak Vám doporučujeme pracovní desky z materiálu GetaCore. Jedná se umělý kámen, nejčastěji složený z akrylátové pryskyřice, bauxitu a tvrdidla. Perfektně odráží vodu a jeho poréznost přesahuje 99%, chcete-li tedy vyzkoušet poslední trendy, tak kupujte GetaCore.

Desky z masivu

Na závěr, jsme si pro Vás přichystali pracovní desky z masivu – tvrzené dřevo s tloušťkou 4 cm. Jedná se snad o nejdražší možnou koupi pracovní desky a je nezbytně nutná povrchová úprava.

Vzorník pracovních desek

Chcete-li načerpat nějakou tu barevnou inspiraci jenž Vaše pracovní deska může mít tak mrkněte na tento vzorník.

vzorník pracovních desek

Momentálně ve slevě

V současné době probíhají zimní slevy. Prolistovali jsme si katalog a zjistili, že se dají zakoupit za velice výhodnou cenu i pracovní desky do kuchyně. Za metr čtvereční v přepočtu zaplatíte kolem 200 Kč. Normální cena je tak 250 Korun spíše více. Plánujete-li tedy přestavbu kuchyně, tak navštěva OBI se Vám rozhodně vyplatí.

Tak co jaká barva se Vám zde líbí nejvíce?