OBI – nadnárodní řetězec hobbymarketů

Obi – to je nadnárodní řetězec hobbymarketů, původem z Německa. Jeho zakladateli jsou Emil Lux a Manfred Mann. Jako první pobočka vůbec fungovala prodejna v Hamburku v roce 1970 a její tehdejší rozměry činili pouhých 870m2. Pro představu, dnešní prodejny mají řádově 15 000m2.

Budoucnost OBI

V současné době je společnost rozšířená prakticky po celém starém kontinentě. Největší tržby pak vykazují pobočky v zemích Německo, Itálie, Rakousko, Polsko a Česká Republika. Do budoucna chce firma expandovat především do Ruska, Švýcarska a ČR, protože tyto trhy vidí jako perspektivní. Právě v na českém území poslední dobou roste jedna pobočka za druhou a současný stav činí 29 poboček z celkových 575.


Obrat společnosti se může rozhodně měřit se všemi konkurenty na trhu (Bauhaus, Mountfield, Hornbach, či Baumarkt) – činí jen těžko představitelných 7,1 miliard eur. Tyto peníze pak vydělává na 43 000 zaměstnanců, jejichž převážná část pochází z Německa.

Zboží

Co se sortimentu týče, OBI nabízí prakticky vše od zahrady až po kuchyň. Častým cílem je jak stavařů, jež zde seženou základní suroviny pro každou hrubou stavbu, tak i obyčejných zákazníků, jež hledají doplňky do bytu, či různé vybavení na rekonstrukci koupelen, kuchyní a dalších místností domu.

Prémiové služby

Konkurence mezi DIY obchody je opravdu velice vysoká. Jeden by řekl, že jsou jako přes kopírák. Firmy tak musejí hledat nové a nové způsoby, jak se od ostatních odlišit a OBI si pro Vás připravilo pestré portfolium, dle nás prémiových služeb, které ostatní nenabízí. Služeb je poměrně dost, ale i tak jich zde vypíchneme pár. Ostatní si rozebere na stránkách, kde se věnujeme jednotlivým pobočkám.

Broušení

Začneme takříkajíc pěkně zostra, protože OBI nabízí broušení řetězů a nožů, pro Vaše zahradní mašiny. Jedině s kvalitním nabroušením odvedou stroje špičkovou práci. Broušení je prováděno strojově a je dostupné na ve Všech prodejnách OBI. No a ptáte se co všechno Vám v OBI nabrousí? Tak pojďme si to vyjmenovat: pilové kotouče bez HW plátků, pilové kotouče s HW plátky, řetězy do motorových pil, nůžky na živý plot, nože do travních sekaček, vrtáky do zdiva a kamene HP, miskové vykružovací vrtáky SP, nože do masořezek, HS a SP spirálové vrtáky.

Takže pokud potřebujete něco pořádně nabrousit vydejte se rovnou za odborníky do OBI. Chcete vědět, které další služby nabízí OBI svým věrným klientů? Navštivte stránky věnované jednotlivým pobočkám.

Udělej si sám

Jelikož je OBI obchod určený především pro kutily a zahrádkáře, tak se Vám společnost rozhodla přinést několik zajímavých návodů, jak si udělat některé věci takříkajíc po svém. Takže pokud jste dobrodružné povahy a rádi zkoušíte nové věci určitě něco zkuste.

Zahradní gril

Letní počasí a grilovací sezóna se nám blíží závratnou rychlostí. Sluníčko už kolem desáté hodiny polední tlačí rtuť teploměru, až k 25 stupňům a dobrá nálada a pohoda je všude kam se podíváte. Co takhle zkusit si postavit vlastní gril? No OBI si pro Vás připravilo detailní návod, jak na to, takže není problém se do toho pustit. Návod je zde.

Pokud by jste si chtěli zkusit udělat ještě další věci, tak můžete mrknout i na ostatní návody. Ty najdete zde.

Jak se staví sen

Koukáte na televizi? Baví Vás přestavbové seriály?. Pokud si na tuto otázku odpovíte kladně, tak jistě znáte nebo máte alespoň malé povědomí o pořadu Jak se staví dům. Pořad je vysílaný na televizním kanálu Prima a designeři, když vybavují byty, tak často chodí do prodejen OBI, kde kupují nejrůznější vybavení. To je pro OBI velice dobrá reklama a pokud chcete vidět, jak nádherně se dá celý byt zrekonstruovat, tak mrkněte na nějaký díl pořadu. Televizní pořady jsou zde.

Tak to bylo jen tak na úvod něco málo o společnosti OBI. Prozkoumejte naše webové stránky, protože se zde dozvíte spoustu zajímavých věcí.