Návod na výrobu papírového draka

Podzim je krásné období roku, kdy listy úchvatně žloutnou do různých odstínů, fouká vlahý vítr, který podtrhává ne až tak teplé, ale i přesto příjemné počasí a kaštany jsou na každém kroku. Toto období prožíváme jinak my, dospělí jedinci naší společnosti, kteří se musí starat o své rodiny a tak jsou jejich starosti na jiné úrovni než těch, kteří toto období také prožívají po svém. A těmito jedinci jsou děti. Právě děti čekají na radovánky, které toto větrné období přinese.

Vyrobte si svého draka

Konkrétně tedy mluvím o pouštění draků nejrůznějších tvarů a velikostí. A co neutuží vztah dítěte s rodičem více, než společný zájem a společné úsilí na něčem, z čeho bude mít radost jak dítě, které si užije mnoho radosti a naběhaných mílí na louce s provázkem v ruce, tak i rodič, kterého bude hřát u srdce vědomí, že pro své dítě udělal něco, z čeho má potomek upřímnou radost. A proto se nyní podíváme, jak toho dosáhnout – ukážeme si, jak vlastnoručně vyrobit papírového draka.

Co bude potřeba

Pro výrobu papírového draka je logicky potřeba papír, dále nůžky, lepidlo, dřevěné lišty, provázek a nejrůznější dekorace od barevných papírů přes samolepky oblíbených superhrdinů dítěte až po vodové barvy, tempery, fixy a jiné potřeby pro malování.

Tvoříme draka

První částí výroby draka je výběr správných dřevěných lišt. Lišta by měla být tenká tak akorát na to, aby jí vítr dokázal zvednout, ale ne příliš tenká kvůli křehkosti a drak by tady mohl při prvním letu letět střemhlav k zemi díky zlomené liště. Lišty tedy zkrátíme na správnou velikost, a slepíme je ve tvaru draka, kterého představujeme.

Dále použijeme připravený papír – ustřihneme nůžkami správně velký kus a natáhneme ho na kostru z lišt tak, aby byl napnutý, ale pozor na roztrhnutí papíru. Poté ho upevníme lepidlem na dřevo. Dalším krokem je střihnutí kusu špagátu nebo určitého motouzu a  tím drakovi vytvoříme ocas, který si dítě určitě odekoruje podle svých představ, stejně tak tvář draka dítě vytvoří podle své fantazie.

Po vytvoření tohoto draka Vás už jen čekají chvíle radosti na louce s Vašim dítkem, které nezapomenete.