Modřínové fošny

Středem pozornosti v následujícím článku bude výrobek z opravdu kvalitního materiálu, modřínového dřeva. Jedná se tedy o modřínové fošny, o kterých budeme bavit podrobněji v následujících řádcích, kde si poukážeme na vlastnosti tohoto skvělého dřeva a také na využití samotných fošen.

Modřínové dřevo – záruka kvality

Jen těžko byste hledali vhodnější dřevo pro výrobu fošen než je to modřínové, které má právě pro fošny nejvhodnější vlastnosti. Je to totiž dřevo pevné, jednoduše nepraskne a je opravdu velice odolné vůči venkovním vlivům i po předešlé úpravě. Co je ale jednou s nejlepších vlastností modřínového dřeva jako stavebního materiálu je to, že je odolné vůči plísni a různým škůdcům, kteří by chtěli dřevo znehodnotit, i když nevědomky.

Ať už se jedná o střídání vlivů vlhkosti či sucha, horka nebo mrazu, odolnost modřínového dřeva, a tedy i modřínových fošen, nezná skoro žádných hranic. Je tomu tak proto, že modříny zpravidla nerostou ve skupinách, ale jsou to solitéři. Právě proto si musejí poradit s každým neduhem, kterému jsou matkou přírodou vystaveny.

Cenově dostupné řešení

Kompaktní vlastnosti modřínových fošen jistě nezklamou, jelikož je to materiál pevný, ja již bylo řečeno. Kde ale sehnat správné modřínové fošny, u kterých není jejich cena přehnaná, ale i přesto jsou stále kvalitním výrobkem, ze kterého se jistě musí těšit každý, kdo si jej pořídí.

Fošny z modřínového dřeva lze pořídit například na internetovém portálu pilajenec.cz, kde je možné i vybrat nejen z množství, správných potřebných rozměrů, ale také z jiných druhů dřevin. Cena modřínových fošen je u této firmy vskutku příjemná – 9.500,- Kč za 4 metry délky. Tloušťku si můžete vybrat mezi rozměry 30 nebo 50 cm.

Věříme, že jste se v tomto článku dozvěděli potřebné informace o modřínových fošnách k tomu, pokud se chystáte na jejich koupi a tak věříme, že vezmete v potaz i naše doporučení na konkrétní firmu. Pokud Vás napadají jisté připomínky, zanechte je v komentářích pod článkem.