Lapač vlhkosti – bojovník proti plísním

Vlhkost v bytech, ale i rodinných domech, je nikdy nekončícím evergreenem, který trápí nejednoho z nás. My jsme se dnes rozhodli Vám pomoci s bojem proti následkům velké vlhkosti v bytech, a to sice proti plísním.

Odkud se ta vlhkost bere?

Nejdříve se ale zaměřme, jak vlastně vlhkost v bytě nejčastěji vzniká. Jedná se zejména o následky špatného větrání, se kterým je problém hlavně během zimních měsíců, kdy větráme méně, abychom si udrželi v bytě teplo. Vlhkost samotná pak vzniká z různých faktorů – vaření, koupání, sušení prádla v místnosti, či jen „vydýcháním“.

Jak se plíseň projevuje?

Plíseň vzniká nejčastěji v rozích místností a projevuje se zelenou černou barvou. Kromě nepěkného vzhledu je nebezpečná zejména pro astmatiky, malé děti a starší lidi. Může také vyvolat alergické reakce a narušovat imunitu systému. Je tedy proto nutné s plísní co nejlépe zatočit a zároveň zabránit jejímu opětovnému návratu – k tom právě slouží lapače vlhkosti.

Ceresit je sázkou na jistotu

Na trhu s lapači vlhkosti dominuje společnost Ceresit. Její výrobek Ceresit Stop Vlhkosti je osvědčeným standardem. Funguje velmi jednoduše – koupíte si plastovou krabičku vybavenou o několik otvorů a sběrnou nádobu. Do krabičky vložíte speciální tablety Ceresit, které na sebe vážou vodu a tu následně udržují ve sběrné nádobě. Nové tablety navíc zabraňují zápachu.

Kalkulujte s velikostí místností

Pro menší místnosti (kolem 10m2) pak slouží Ceresit Stop Vlhkosti Micro, do kterého navíc můžete zakoupit i voňavé tablety – zbaví Vás tak vlhkosti a navíc provoní celou místnost.

Pro větší místnosti pak doporučujeme novinku Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360°, který má ještě větší účinnost.

Cenová relace

Co se týče ceny, tablety seženete 1ks za cca 200 korun, samotné nádoby kolem 300 za starší a 500 za novější model. Nejedná se tedy o nijak levnou záležitost, nicméně poměrně velké množství zákazníků hlásí úspěch. Důležitá je ale i prevence – nezapomeňte tedy pravidelně větrat. Pro extrémní případy pak doporučujeme elektrické odvlhčovače, jež mají i několikanásobně větší účinnost.