Kuna na půdě – Jak se jí zbavit?

Každý z nás jistě v určitou dobu toužil po nějakém domácím mazlíčkovi, se kterým by jste mohli sdílet radosti a starosti, starat se o jeho prostředí, krmili, napájeli a zkrátka ho měli rádi a počítali s ním jako s členem rodiny, kterého nelze nahradit i kdyby byl případ, že by se dal nahradit stejnou rasou či samotným zástupcem této zvířecí říše.

Kuna – škůdce první kategorie

Avšak je tu i druhá strana snahy o soužití lidské rasy s ostatními živočichy a tou jsou škůdci, nechtění a nezvaní návštěvníci našich příbytků, sklepů, různých pokojů nebo půd. A takovým nezvaným a nechtěným návštěvníkem je pro mnoho lidí také jedno stvoření z čeledi lasicovitých – je jím kuna. Tento neveliký tvor se vyskytuje hlavně v lesích, parcích, kde se večer nebo v noci vydává na lov potravy. A právě v tu dobu je největší možnost, že zavítá i na Vaši půdu, protože jí nedělá problém se nahoru vyšplhat po hromosvodu. V tomto článku se zaměříme na to, jakým způsobem se tohoto nežádoucího malého savce lze zbavit poměrně humánními způsoby tak, aby byla vaše půda efektivně zbavena tohoto vetřelce.

Moderní způsoby či „babské rady“?

Rad pro zbavení se kuny jistě existuje velká spousta ať už velice užitečných nebo ne až tak užitečných, jako jsou ostatní. V následujících řádcích si ukážeme pár způsobů moderních a pak i klasických, které jsou známy jako „babské rady“ předávající se jako účinné způsoby, které Vám nijak zvlášť nezasáhnou do finančního rozpočtu.

Odpuzovač/plašič

Tato moderní vychytávka je jistou volbou pro ty, kteří nejsou fanoušky chytrých řešení, které moc nestojí, ale nevadí jim si raději zaplatit určitou sumu pro komfortní řešení. Odpuzovač nebo plašič je přístroj, který kunu vyplaší nebo odpudí při jejím pokusu zabírat místo na Vaší půdě. Je velká spousta druhů těchto aparátů a tak si na internetovém či kamenném obchodě jistě vyberete.

Vlasy či srst

Ano, vidíte správně – kunu dokáží zaplašit i obyčejné vlasy nebo srst například rysa. Stačí vzít požadované ochlupení a nasypat ho po cestě, kudy pravděpodobně kuna prochází. Kuna se zalekne cizího pachu a zmizí nejbližším otvorem pryč.

Nicméně, podobných rad, jako jsou tyto, existuje nadmíru a jistě i Vy máte nějaké v rukávu. Proto budeme rádi za Vaše tipy a triky, se kterými se můžete podělit v komentářích pod článkem.