Kamenné koberce pokládka

Při představě útulného prostředí domova se Vám jistě vybaví vše, co by vám udělalo radost jak esteticky, tak funkčně. Estetický požitek z toho, jak vypadá Vaše krásné okolí domku, je pro Vás jistě velice důležitý a je tedy nedílnou součástí toho, jak byste si představovali ideální prostředí, ve které se budete cítit skvěle, a zároveň se bude jednat o funkčně efektivní řešení tohoto prostředí.

Jistě také oplýváte bazénem. Pokud ne, vůbec nevadí, jelikož v tomto článku se budeme zabývat určitým druhem podlahy, který je vhodný do jakéhokoli prostředí a právě jeho univerzálnost z něj dělá jeden z nejpoužívanějších způsobů pro získání krásné a zároveň kvalitní podlahy, která dokreslí estetickou dokonalost exteriéru, o který se jistě s nadšením staráte. Jedná se o kamenný koberec a nyní si ukážeme způsob toho, jak ho vlastnoručně položit.

Jednoduché a vskutku nenáročné

Nejdůležitější na této dlažbě je jistě příprava podložení pro kamenný koberec. Podklad musí být čistý a nesmí být vlhký. Pro podklad se používají betonové desky, které musí být položeny tak, aby nebylo možné určité prasknutí po položení kamenité vrstvy.

Následuje samotné vrstvení směsi kamenité konzistence s pryskyřicí a zarovnávání tak, aby byla vrstva na každém místě stejně vysoká a tak se předešlo tomu, aby se koberec stal nerovným a tím i funkčně méně efektivním nebo esteticky zkaženým. Položení této vrstvy se musí Vaše dílo nechat v klidu, nenamáčet, nevyvíjet tlak ani nijak nesušit – jen ho nechat celý den a noc v klidu a tím pryskyřice zaschne a podlaha se stane uživatelnou.

Co se týká pokládání na Vaše obrubníky nebo schodiště, je potřeba využít dřevěného bednění, které zapříčiní to, že se vrstva bez větších problémů zarovná jak vodorovně, tak svisle. Postup je ale stále stejný – betonový podklad a dále nanášení kamínků s pryskyřicí.

Závěr

Kamenný koberec je určitě jeden z nejjednodušších způsobů pro vytvoření skvělé podlahy pro exteriér, která dlouho vydrží a nyní již dokonce víte, jak si jí vytvořit díky vlastnímu úsilí a jak vidíte – není to vůbec složitý proces.