Jaký zvolit akvarijní štěrk?

Většina lidí v naší společnosti s nepřebernými variacemi na temperament má jistě rádo naše přírodní sousedy, které jsme si v průběhu let zdomestikovali a tak jsou tedy našimi hodnotnými přáteli a společníky do každého dne, času i počasí. Zvířecí oči nás nesoudí, mají nás rádi i přesto, že se jako lidská rasa chováme nevysvětlitelně hloupě a proti vlastní přirozenosti se dokážeme navzájem ničit kvůli banálním důvodům. Zvířata ale, jak píši výše, nesoudí a tak je máme tolik rádi.

Protože máme své domácí mazlíčky rádi, dopřáváme jim i vlastní komfort, do kterého je uvrhujeme. Staráme se o ně s láskou a citem, chceme pro ně jen to nejlepší, protože jsou to naší němí přátelé. Takovým přítelem může být pro mnohé pes, kočka domácí ale i mohou jimi být i rybičky v akváriu. A právě v následujících řádcích se budeme bavit o tom, jak vytvořit pro milované rybičky co nejlepší prostředí, ve kterém se jim bude žít bez problému a v pořádku nám budou dělat společnost ještě dlouhou dobu od chvíle nákupu a vložení do akvária.

Kvalitní štěrk – šťastná ryba

Konkrétně se budeme bavit tedy o tom, jaký zvolit akvarijní štěrk pro naše krásné a opečovávané rybičky. Je vhodné vybrat štěrk o vhodné zrnitosti pro rybky, což je dva milimetry až čtyři milimetry. Je nutné štěrk aplikovat tak, aby se zvažovat k přednímu sklu a tím se tedy bude ve výsledku i dobře odkalovat.

Před aplikováním štěrku do akvária je nutné štěrk proprat tak, aby zmizel písek a nečistoty, které by mohli znečistit prostředí pro ryby a byla by to tedy kontraproduktivní snaha.

Doporučujeme

Ve zverimexech najdete jistě hojné množství různých druhů akvarijních štěrků, avšak my Vám doporučujeme osvědčený štěrk z e-shopu profizoo.cz. Jedná se o tento produkt, který jistě nezklame Vaše očekávání, příliš nezatíží Vaši peněženku v závislosti na potřebném množství a rybky si budou žít v pořádku a dlouho.

Ať už jste zkušený fanoušek akvaristiky nebo začínající nadšenec, věříme, že Vám tyto tipy pomohli k dosažení Vašeho cíle vybrat kvalitní štěrk..