Jak vyčistit spáry dlaždic?

Dlaždice jsou jistě funkčním a esteticky příjemným řešením, pokud jste se rozhodli nechat si udělat podlahu, se kterou nebudete mít mnoho práce, ale i přesto se bude vyjímat svým honosným leskem, o který se budete jistě pravidelně starat daleko méně pracnou variantou pro zisk čisté podlahy než by mohlo být případné luxování koberce (se kterým je daleko větší práce), jelikož Vám záleží na vzhledu Vaší domácnosti.

Dlaždice ale nemusí být jen na podlaze, mohou se objevit i v koupelně, například ve sprchových koutech, kde jsou téměř neustále vystaveny proudící vodě, která jistě způsobuje svým působením jisté znečištění dlaždic, přesněji spáry mezi dlaždicemi. V tomto článku se podíváme na způsoby toho, jak vyčistit spáry dlaždic efektivně a na dlouhou dobu.

Zašlé spáry v koupelně – noční můra hospodyně

Určitě se to stalo i Vám: přišli jste do koupelny, otevřeli sprchový kout nebo se podívali na vanu a co se neobjevilo – spáry začínají být zašlé a nemají daleko k vytvoření plísně, která by se mohla bez problému roznést i dál po místnosti. Právě pro tento případ Vám přinášíme tipy pro zbavení se této nepříjemnosti.

Jeden z prostředků, který má tradici tak dlouhou, jako snad (s nadsázkou) nečistota sama, je SAVO. Tento přípravek je prověřený mnoha druhy nečistot a let, kdy je již používán. SAVO je, co se týká boje s nečistotou a tedy i neduhy se spáry, na prvním místě v používaných prostředcích, proto není důvod nezkusit ho.

Je nasnadě i takzvaná „babská rada“, kterou je použití kypřícího prášku a vody. Funguje to na bázi toho, že se spojením prášku a vody nechá vzniknout bublající kašička a ta se aplikuje a potřebné místo.

Avšak pokud chcete spáry vyčistit opravdu efektivně, použijte parní čistič. Na trhu je jich velká spousta druhů a tedy i možností pro Vás vybrat si. Tento přístroj je zřejmě nejúčinnější volbou pro čištění spárů.

Podělte se o vlastní rady

Toto je jen stručný výčet možností pro vyčištění spárů, avšak je jich jistě ještě mnoho. Zanechte nám v komentářích i Váš tip nebo radu, kterou máte v rukávu a chtěli byste se podělit.