Jak opravit kapající kohoutek?

Jste kutil nebo příležitostný domácí opravář, který rád pomůže tam, kde je potřeba? V tom případě čtěte dál, protože tento článek je právě pro Vás. Jistě každého kutila někdy popadne chuť vytvořit určitou věc nebo opravit, co se dá, třeba i tu skříňku, o které manželka před měsícem mluvila a vy jste to stále odkládal. Avšak nyní máte chuť zkrášlit a vylepšit to, co se zrovna namane.

Kapající kohoutek

A proto je tu pro Vás následující stať, která Vám pomůže porozumět následující problematice – spíte sladkým spánkem, odpočíváte po dlouhém dni. Ale co to? Něco Vás vzbudilo. Ano, je to kohoutek, který se znovu rozkapal. Nyní jste se rozhodli, že se s tím konečně poperete a kohoutek opravíte tak, aby už nepustil ani jedinou nechtěnou kapku a tím jste i ušetřili nechtěné cifry na účtu za vodu. V tomto článku se dozvíte to, jak opravit kapající kohoutek.

Jak na to?

Je to zdánlivě primitivní oprava, která má v domácnosti již dlouho své místo a upotřebení, je ale nasnadě upozornit na to, že ne každý ji zvládá i přesto, že se nejedná o náročnou věc.

Základem je tedy zavřít přívod vody, aby se nemohlo stát to, že Vám v průběhu opravy začne voda stříkat všude po místnosti nebo se dokonce vytopí. Následuje odstranění krytu kohoutku, který je na oné poškozené baterii. Poté sundejte poškozený kohoutek, který chcete opravit. Ten sundejte opatrně tak, aby se nepoškodili další součástky a tak byste se nepřidělával práci. Dále použijete šroubovák na odstranění vložky ventilu baterie. Pak vyměňte těsnění, které bylo na baterii dříve za to, které jste nově zakoupili. Klíčem vyměníte sedlo a nasaďte novou vložku ventilu. Posledním krokem je nasazení baterie zpět a následné puštění vody.

Kohoutek Vám tedy dalších pár let již nezakape a vy máte nyní o starost s domácností méně. Tento návod Vám jistě pomůže, a pokud máte nějaké připomínky, zanechte je v komentářích.