Hlásiče úniku oxidu uhelnatého

Věříme, že každému člověku je jeho život na tolik drahý, že se ho snaž určitými způsoby nějak ochraňovat. Ať už se jedná o razantní či preventivní opatření. V tomto článku se budeme zabývat právě opatřením, které bychom začadili mezi preventivní. O co se tedy jedná? V následujících řádcích si povíme něco více o hlásičích úniku oxidu uhelnatého, který může v krajních situacích i zachránit život.

Proč je tak nebezpečný?

Jelikož je oxid uhelnatý plyn bez zápachu či určitého zabarvení, člověk ho nemůže rozpoznat ani zrakem ani čichem, proto se může stát nenápadným tichým zabijákem, přičemž je tento plyn pro člověka silně jedovatý. Plyn může nejčastěji ucházet z kotlů na plyn, motorů poháněných plynem, ale dokonce i z plynových bomb, které lze používat třeba právě při vaření, proto také není doporučeno tento typ vařičů používat v uzavřených prostorách, kde kdyby došlo k úniku, místnost by se stala velice nebezpečným místem.

Doporučujeme!

Jelikož je trhu s hlásiči tohoto plynu opravdu velká nabídka, dali jsme si práci s tím, že jsme pro Vás vybrali dle našeho úsudku jedny z nejlepších hlásičů, které na internetových obchodech lze nalézt. Detektor úniku oxidu uhelnatého CO s výstupním relé kontaktem z portálu Moje-elektro.cz je jednou z nejlepších možností, jak se před otravou chránit. Skvělý výběr by byl jistě i Detektor oxidu uhelnatého Cordes CC-4000 z internetového obchodu Conrad.cz, který má dokonce LED displej, na kterém lze zjistit koncentraci CO ve vzduchu.

Pokud by se již stalo, že by plyn unikl a hlásič spustil poplach, je nutné se co nejdříve dostat ze zamořené místnosti na čistý vzduch. To, že plyn uniká, je možné zjistit i podle daných symptomů – závratě, bolesti hlavy či nevolnost. Při větší kontaminaci dokonce až zvracení, bezvědomí a následná smrt.

Pokud Vás napadají jisté připomínky tomuto tématu, nebojte se přispět do komentářů pod článkem.