Elektronický odstraňovač vodního kamene

Slovní spojení „vodní kámen“ jistě každý z nás už několikrát zaslechl. Že to není nic dobrého, si všichni určitě domysleli, a to nejen díky velkému množství přípravků, kterými český trh překypuje, ale i reklamám na výše zmíněné (někdy více někdy méně účinné) výrobky. V tomto článku si nejprve vysvětlíme, co to ten vodní kámen vlastně je, čím přesně škodí spotřebičům a jak se ho účinně zbavit a předejít dalšímu vzniku pomocí elektronického odstraňovače vodního kamene.

Vodní kámen

Vodní kámen úzce souvisí s tvrdou vodou. Jedná se o pevný povlak usazující se na stěnách nádob, ve kterých je tvrdá voda vedena, ohřívána a následně ochlazována. Vše je způsobené změnou rovnováhy mezi ionty hydroxidu vápenatého a kyseliny uhličité.

A čím vodní kámen škodí?

Především jde o ucpávání trubek například u boilerů a řady dalších zařízení, které zapříčiní snížení vnitřního průměru trubky a tím pádem dochází k poklesu výkonu spotřebiče, stoupání spotřeby elektrické energie a později k úplné nefunkčnosti daného přístroje. Velice často se vodní kámen řeší až ve chvíli, kdy nastane zjevný problém, což většinou vyjde na nemalé peníze.

Odstraňovač vodního kamene – změkčovač vody Kalk-Turbo

Konkrétně tento výrobek je na Českém trhu již od roku 2004 a u zákazníků je velmi oblíben. Samozřejmě od tohoto roku díky pokroku technologií prošel několika inovacemi, aby jeho účinnost byla co nejvyšší a mohl tak konkurovat ostatním výrobkům. Změkčovač vody Kalk-Turbo se skládá ze samotného přístroje, 2 ks kablíků sloužících k vytvoření cívek na potrubí a napájení síťového adaptéru. Tento přístroj pracuje na bázi fyzikálního změkčování vody (jedná se o magnetickou úpravu vody pulsním magnetickým polem). Změkčená voda příznivě působí při některých kožních onemocnění, snižuje se spotřeba pracího prášku a dalších mycích prostředků a při zalévání vegetace napomáhá jejímu růstu. Pro tento výrobek je navíc typická snadná montáž, kterou zvládne i laik (nemusí se totiž zasahovat do potrubí). Jeho cena se pohybuje kolem 1300Kč.