DPO Ostrava – informace o dopravě

Ostrava má, stejně jako kterékoliv větší město v ČR, svou vlastní MHD a také portál, který se obecně dopravě v tomto druhém největším městě Moravy věnuje. Najdete ho na stránkách dpo.cz a my Vám v následujících několika řádcích ukážeme, co zde můžete najít.

DPO jako příklad všem

Dopravní podnik Ostrava má vůbec jedny z nejmodernějších stránek ze všech dopravních podniků na našem území. Co se týče orientace a možností, které zde máte k dispozici, se jedná o bezchybný portál. Vás, jakožto zákazníka, asi nejvíce zajímají jízdní řády a informace o dopravě.

Jízdní řády

Jízdní řády zde najdete velmi snadno – už v základním menu na úvodní stránce najdete záložku „jízdní řády“, kde si můžete vyhledat spojení a odjezdy pro autobusy, trolejbusy i tramvaje. Samozřejmostí je pak možnost si řád stáhnout ve formátu PDF – třeba jen na základě čísla autobusu, který zrovna Vy požadujete. Pro uživatele mobilních telefonů je pak připraven mobilní jízdní řád pro telefony s Javou i Androidem.

Informace o dopravě

Co se týče informací o dopravě, všechny dostupné a nejaktuálnější informace najdete v záložce „aktuality“, jež je rovněž na úvodní stránce. Najdete zde informace o odklonu autobusových linek, posilování jednotlivých spojů, či třeba uzavírky ulic, což je užitečné zejména pro řidiče. Naopak chybí aktuální informace o dopravě na důležitých dopravních tepnách v celé Ostravě. Nikde se tak nemůžeme dozvědět aktuální hustotu provozu, což je vzhledem k charakteru stránek poměrně škoda, nicméně do budoucna se možná dočkáme.

Jízdné

Další funkcí portálu, kterou velice oceňujeme, je možnost nahlásit porouchaný automat. Pokud Vám navíc „sežral“ peníze, dopravní podnik se postará o to, aby Vám suma byla vrácena (či její adekvátní náhrada ve formě jízdenek). Rovněž si můžete koupit SMS jízdenku, nebo zjistit ceny jednotlivých jízdenek i tarifů.

Suma sumárum se jedná o velice povedený portál a Dopravní podnik Ostrava za něj od nás dostává zaslouženou jedničku!