Dětská motorová pila STIHL

Vítáme Vás u dalšího článku ze světa hobby produktů a zahradnictví. Dnes jsme se rozhodli poněkud odlehčit naše témata a zaměřit se i na naše nejmenší zahradníky a dřevorubce. Tématem budou dětské motorové pily.

Tuto situaci asi zná každý otec z vesnice – řežete na zahradě dřevo a malý syn by si chtěl práci s pilou zkusit taky. Vy ho ale musíte odbít se slovy, že je to moc nebezpečné a pila je na něj příliš těžká. Tomu je teď konec, protože firma Stihl, která dodává na světový i český trh jedny z nejkvalitnějších motorových pil vůbec, se rozhodla vyrobit i model pro děti. Nemusíte se ale bát – nejedná se o skutečnou pilu.

Vypadá jako ta skutečná – ale není

Design kopíruje skutečnou motorovou pilu STIHL MS 361. Hned na první pohled Vás zaujme realistické zpracování, neboť všechny detaily fungují stejně jako u pily opravdové. Celý model je poháněn malým elektrickým motorem, který pohání gumový řetěz. Ten je absolutně neškodný a při dotyku dítěte se zastaví. Pilu může dítě klasicky „nahodit“, jako běžnou pilu, po přepnutí do polohy „start“. Vše je samozřejmě zvukově doprovázeno – při nahození pila vydává zvuk reálné pily puštěné na volnoběh a při mačkání tlačítka na řezání vydává pila zvuk řezu.

Novinkou u tohoto modelu je i možnost otočením kolečka zvuk ztlumit, či úplně vypnout, což ocení zejména rodiče… Potěší také bohaté příslušenství – s pilou obdržíte český návod, kryt na řetěz, náhradní řetěz, servisní klíč a kvalitní pouzdro s logem výrobce. Celá pila je napájena 3 tužkovými bateriemi AA, které jsou součástí balení. Celková délka pily je potom 42cm a model je určen pro děti od 3 let. Zároveň byl certifikován jakožto „bezpečný“ pro trh EU. Na závěr dodáme, že jeho cena pohybuje okolo 450 korun, což je za tak kvalitní hračku pakatel.

Jsme si jistí, že se dětská motorová pila Stihl stane velmi oblíbenou hračkou každého malého dřevorubce.