Čištění mosazi – ultrazvukem nebo cocacolou?

Domácnost je pro mnohé z nás jejich svatyní. Je to určité prostředí, území, teritorium, o které se můžeme starat jen my a do které nám nemohou zasahovat ostatní, jelikož by to narušilo kontinuitu celé domácnosti. Pro bezchybný a nerušený chod domácnosti je potřeba i určitá péče, kterou zajistíme stálý estetický i funkční požitek z ní.

Právě pro tyto případy jsou občas nutné čisticí prostředky. Takových jsou v drogeriích i na televizních obrazovkách spousty a proto je těžké najít právě ten, který je opravdu nejlepší. V tomto článku se ale nebudeme zaměřovat na známé čisticí prostředky, které znáte z televize nebo z regálu Vašeho oblíbeného obchodního řetězce. Naopak – ukážeme si netradiční variace na čištění určitého povrchu, kterým bude mosaz.

Ultrazvuk nebo Coca-Cola?

Je to tak – nejrozšířenější sycený nápoj na světě je nejen chutným doplňkem na Váš jídelní stůl k jakémukoli jídlu, ale také účinným čistícím prostředkem. A právě na čištění mosazi se perfektně hodí. Je zvláštní, že nápoj, který dokáže být stokrát účinnější, než většina prostředků, se dá i pít a přitom nás rovnou nezabije a nerozežere naše orgány na kaši.

Pokud tápete po tom, jaká látka, která je v konzistenci Coly právě tou, která má tyto účinné výsledky, jde o různá „éčka“ například jím je E150d, E211. Dalším činidlem, které napomáhá k rozpouštění nečistot, že síran amonný. Tento prostředek tedy není nutné používat jen v domácnosti k čištění mosazi, lze ho použít i k čistění motorů a tak dále.

Pokud ale chcete o něco moderněji vyčistit mosazné příslušenství, které máte znečištěné, použijte metodu čistění ultrazvukem. Jedná se tedy o čištění vysokofrekvenčním akustickým vlněním vzduchu. Nečistota se tedy prakticky rozpadne na nepatrné kousky, které zmizí. Na trhu je mnoho čističek ultrazvukem, my Vám doporučujeme tuto praktickou čističku, která je velice účinná a cenově přijatelná.

Podělte se o Vaše nápady

V tomto článku jste byli seznámeni s určitými způsoby čištění mosazi. Napište nám do komentářů i Vaše tipy a triky, jak by se dala mosaz vyčistit i bez použití ultrazvuku a Coly.