České Budějovice

Společnost OBI vznikla již v 80. letech, konkrétně v Německu. Po vzoru obchodů z USA začala i ona nabízet produkty ze specializovaných obchodů pod jednou střechou. Stala se tak první evropskou firmou fungující na principu „udělej si sám“. Firma začala rychle rozšiřovat svůj sortiment a postupně expandovala do zahraničí. V České republice se uchytila roku 1995 a hned si mezi zákazníky získala oblibu. Dnes se počet jejích prodejen vyšplhal na 28.


OBI v Českých Budějovicích?

Jediná pobočka OBI v Jihočeském kraji se nachází v Písku, což je veliká škoda, protože zákazníci by uvítali i prodejnu v krajském městě – Českých Budějovicích. Tato stavba se zatím jen zvažuje, ale s největší pravděpodobností se i zrealizuje. Určitě by si získala řadu zájemců, kteří by v ní rádi nakupovali.

OBI v Písku

Pobočka v Písku má dobrou strategickou polohu, nachází se totiž blízko silnice spojující Prahu s Českými Budějovicemi, takže ji zákazník nemusí dlouho hledat. Otevřeno má od 8 do 20 hodin. Zákazníci se zde zdarma mohou zúčastnit předváděcích akcí, kde si lze vyzkoušet předváděné zboží.

Typy pro zahrádkáře – DUBEN

No a je to tady. Dalo by se říci, že letošní zima je definitivně pryč a nás už čeká jen teplé jaro a léto. No nemyslete si, že začíná pohodička a nic nedělání – právě naopak a platí to hlavně pro zahrádkáře. Je totiž ten pravý čas se přichystat a vyrazit na zahrádku a připravit jí na letošní sezonu.

S čím začít? Především třeba se sázením sazenic. Nejdříve bychom začali sázet kytičky do truhlíků, jenž máte u oken či pěkně do skleníků. Do skleníku především dejte rostliny citlivé na teplo – v venku nepanují ještě subtropická vedra a některé rostliny by to ještě při dubnových teplotách absolutně nezvládli.

V případě, že budete s tímto hotovi, tak se můžete vrhnout pěkně na záhonky. Nejdříve je pořádně odplevelte a půdu tak říkajíc provětrejte. Do záhonku nasázejte to, co rádi jíte – pro inspiraci: jahody, hrách, brambory, bazalku, okurky a tak dále. Mezi sazenicemi nechte drobné rozestupy, aby každá rostlinka mohla naplno rozprostřít své kořeny a čerpat tak živiny.

No a co by to bylo za jarní zahrádku bez nádherného pění ptáčku? Připravili jsme si pro Vás pár typů jak krásný ptačí zpěv k Vám na zahrádku přivést. Musíte na zahrádce pěstovat některý z původních druhů rostlin nebo keřů, na kterých roste potrava pro ptáčky – hloh, šípek nebo černý bez. Vytvořte jim ještě nějakou pěknou budku, aby měli kde hnízdit a vytvořte pro ně pitný zdroj – nejlépe jezírko. Garantujeme Vám, že ptáčci to u Vás na zahrádce budou milovat a bude jich tam žít velká spousta.

Tak to by bylo asi vše. Jak se Vám líbili dubnové typy? Svěřte se nám do komentářů.