Cena bukové kulatiny

Na světě existuje plno druhů různých dřevin – některé jsou vysoce kvalitní, některé však méně kvalitní. Některé se lépe opracovávají, některé o něco hůře. V tomto článku se budeme bavit o pacifickém druhu dřeva, kterým je buk. Středem pozornosti však bude cena za bukovou kulatinu, která je k sehnání v různých obchodech. Pojďme se tedy na tuto problematiku podívat o něco blíže.

Buková kulatina – nejlépe hoří

Bukové dřevo je využitelné mnoha různými způsoby ať už od různých druhů nábytku po dekorativní dřevěné doplňky, tak i jako krytina a jiné. Nejvíce se však buková kulatina vyhledává a také využívá k topení ať už v krbu, jiných kamnech různých druhů, tak i ve výrobnách různých věcí, kde je potřeba právě energie tepla, která se tvoří spalováním zmíněné kulatiny z bukového dřeva.

Jedná se tedy o palivové dřevo, což tento materiál dostává na jiný trh, než dřeviny, které se využívají především pro opracovávání a tvorbu nábytků. Nicméně, cena tohoto palivového dřeva je poměrně vysoká. Pokud si dřevo necháte dovážet z Německa, je možné, že zaplatíte dokonce i více, než v našich luzích a hajích. I přesto si toto dřevo stále drží své místo na pozici nejužívanější palivové dřeviny v Evropě. Bukové dřevo má zkrátka perfektní podmínky pro to, aby bylo materiálem, který je primárně určen ke zničení a využití za pomocí ohně, tedy spálení za účelem zisku tepla.

Doporučujeme!

Pokud byte chtěli bukovou kulatinu zakoupit v Česku, můžeme Vám doporučit portál primabuk.cz, kde lze dřevinu zakoupit za pouhých 1.700,- Kč i s DPH při velikosti 4 metrů. Je zde možné získat kulatinu i ve vskutku velkém množství, kdy si objednaný materiál necháte přivést v nákladním voze. Dřevo je původem ze Slovenska, avšak to na kvalitě dřeva absolutně nic nemění, bude hořet pořád stejně i kdyby jste ho pořídili na druhé straně Evropy.