CD profily na sádrokarton

Chystáte se na rekonstrukci či renovaci Vašeho domu a potřebujete nakoupit co nejlevněji, ale přesto kvalitní materiál? Dnes se budeme bavit především o CD profilech na sádrokarton. K čemu se využívají a jaké druhy lze koupit za rozumné ceny? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

CD profily na sádrokarton

K čemu se vlastně tyto profily využívají? Slouží hlavně pro montáž místností, sádrokartonových stropů nebo podkroví. Většinou se vyrábí z pozinkovaného plechu a rozhodně usnadní práci. Existuje několik druhů profilů pro různé montáže a materiály. Liší se hlavně velikostí a celkovou stavbou.

Kde nakoupit?

Snad nejlepší možností, abyste nemuseli obhlížet každý kamenný obchod a strávit tím celý den, je internet. Na internetu toho najdete možná i mnohem více a hlavně nakoupíte levněji. Můžete se domluvit i s dodavatelem, že se přijedete osobně podívat a profily vyzkoušet. My jsme narazili právě na několik internetových obchodů, kde byste mohli z CD profilů vybírat a nakupovat.

My jsme narazili právě na několik internetových obchodů, kde byste mohli z CD profilů vybírat a nakupovat. Jedním z nich je www.attica.cz

Kupříkladu CD profil /3m/ z pozinkovaného plehu. Je určený pro sádrokartonové konstrukce podkroví, stropů a předsazených stěn.

  • Jeho stavba je: Délka 3000mm, šířka 60mm a výška 27mm.
  • Cena za ks je 42,84 Kč a 14,28 Kč / bm.

Jako další se nabízí stránka www.dek.cz. Zde můžete narazit na Ocelový výztužný profil CD (60/27/0,6) 3m. Tento ocelový profil je vytvářen za studena a slouží po sádrokartonové systémy. Jeho cena je poněkud vyšší vzhledem k materiálu, ze kterého je vyroben – 50,16 Kč s DPH. Můžete se na něj však spolehnout. Jedná se o velmi kvalitní výrobek.