Amorfní fotovoltaické panely

Zisk elektrické energie již v současné době není jen otázkou klasického rozvodu za pomocí tradiční elektrické sítě. Nyní už začíná být samozřejmostí zisk energie za pomoci alternativních zdrojů, které šetří životní prostředí a po počáteční investici již po pár letech vrací peníze, které byly potřeba pro zisk potřebného přístroje pro získání energie.

Jedním z takových přístrojů, díky kterým můžeme získat „čistou energii“, jsou solární panely. V tomto článku se budeme soustředit konkrétně na to, jaká je situace s amorfními panely s fotovoltaickými články. Tyto solární panely, které uznávají i zákony České republiky, jsou vhodné pro tvoření i tzv. hybridních fotovoltaických elektráren.

S panely ušetříte

Tyto panely mají oproti panelům monokrystalickým mnoho výhod. První výhodou je určitě to, že má příznivý koeficient teploty. To znamená, že při vyšších teplotách nevzniká tak radikální teplotní změna, která se děje u monokrystalické technologie u jiných článků a to díky amorfnímu atributu článků.

Další výhodou je to, že samostatné články nejsou k sobě letované, jak je u poly nebo monokrystalických článků. ale jsou mezi sebou spojeny již v procesu výroby v továrně, což je jistě důležitá věc.

Vysokého výkonu články dosahují i při vysokém zastínění, a tak nedochází k tomu, aby samostatné fotovoltaické články vypadávaly z provozu a tím kazily příjem požadované energie, což je tedy to, kvůli čemu si investor tyto amorfní fotovoltaické panely pořídil.

Panely je potřeba instalovat na jižní stranu střechy domu, pokud chceme dosáhnout co největšího příjmu energie, jelikož na jihu slunce vychází a tak se na něm zdrží daleko delší dobu, než na západě, když již ani není energie tak razantní.

Doporučujeme

Trh solárních panelů nabízí nepřeberné množství alternativ, mezi kterými si může spotřebitel vybrat a ukojit svou potřebu po kvalitním amorfním fotovoltaickém panelu. My bychom Vám rádi doporučili tento produkt Fotovoltaický solární panel Avancis PowerMax 125, 125 Wp. Váží pouze něco pod 20 kilogramů a jeho výkon je až 125 W. Jeho rozměry jsou impozantní – 1595x684x45 mm.

Věřím, že Vám tento článek bude nápomocný při Vašem výběru ideálního panelu a tak si užijete ještě mnoho výhodné energie.